Kredyt hipoteczny bez BIK dla zadłużonych

Masz na swojej głowie spłatę zobowiązań? Zastanawiasz się na kupnem swojego lokum, jednak nie posiadasz gotówki i potrzebujesz wsparcia finansowego np. w postaci kredytu hipotecznego?

Banki komercyjne posiadają różnorodne oferty kredytów hipotecznych – na zakup działki, na budowę domu, zakup mieszkania, renowacje nieruchomości i wiele innych. To wszystko po to, aby zachęcić potencjalnych klientów do tego, aby zechcieli zainwestować w nieruchomości. Niestety za tym też stoją spore wymagania – kilkanaście lub kilkadziesiąt lat spłacania kredytu, idealna historia kredytowa, zdolność kredytowa. Można powiedzieć, że kredyt hipoteczny to zobowiązanie praktycznie na pół życia. Najczęściej o takie kredyty starają się osoby młode, które zostają dodatkowo kuszone pakietem wsparcia – tzw. Mieszkanie Dla Młodych. Ale czy takie zobowiązanie jest pewne?

Kredyt hipoteczny bez BIK dla zadłużonych – gdzie go szukać?

Niestety nikt nie jest w stanie przewidzieć, co się stanie za kilkanaście lat, czy wciąż sytuacja finansowa będzie dobra, czy może nie. A co z osobami, które chciałyby swoje lokum, jednak ich na to nie stać. W przypadku kredytów gotówkowych – nie ma większego problemu, aby znaleźć zamiennik – chociażby w postaci pożyczki bez BIK, BIG, KRD i wielu innych nie zawsze zrozumiałych rejestrów. Ale czy istnieje możliwość pożyczki hipotecznej, na podobnych warunkach?

Obecnie żaden z banków nie oferuje takich kredytów. Podstawowymi wymogami banków jest prawidłowa weryfikacja we wszelkich rejestrach. Nie zapowiada się, aby powstały kredyty hipoteczne bez BIK. Dlaczego? Wystarczy porównać oferty pożyczek pozabankowych z tymi bankowymi. Ich oprocentowanie często jest kilkakrotnie razy wyższe. To samo mogłoby się zdarzyć w przypadku takich pożyczek hipotecznych. Oprocentowanie byłoby kolosalnie wysokie – przez co nikogo i tak na takie pożyczki nie byłoby stać.

Ale czy za kilka lat nie zaobserwujemy tego zjawiska? Czy jest choć trochę szansy na to, aby powstały oferty pożyczek i kredytów hipotecznych bez BIK?

Kredyt hipoteczny bez BIK dla zadłużonych
3.5 (70%) 4 votes

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *